Arabalar 2 karakterlerinin biyografileri, Bölüm 1

Arabalar 2 filmindeki karakterlerin biyografileri yayınlanıyor. Bazıları aşağıda, devamı da gelecek.

Biyografiler filmin hikayesi ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Kimisine göre bunlar filmi izlerken alacağımız heyecanı düşürecek olan “spoiler”. Okuyup okumamak size kalmış.

*** SPOILER ALERT ***

Yıldız yarış arabası Şimşek McQueen ve müthiş çekici Mater, Arabalar 2’de, dünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen World Grand Prix’de yarışmak üzere denizaşırı yolculuklara çıkarken arkadaşlıklarını da yeni ve heyecanlı yerlere taşıyorlar. Ama şampiyonluğa giden yol, pek çok çukur, çıkmaz sokak ve müthiş sürprizlerle doludur. Bu yolda Mater da kendi ilginç macerasını yaşamaya başlar: Uluslararası casusluk. Mater kendisini, bu dünyanın en prestijli yarışında Şimşek McQueen’in yarış ekibinde çalışırken, kendini çok gizli bir görevde İngiliz süper ajan Finn McMissile ile güzeller güzeli çaylak casus Holley Shiftwell adlı ajanlara yardım ederken bulur. Mater’ın bu hareket dolu yolculuğu O’nu, arkadaşlarının izlediği ve tüm dünyanın seyrettiği, Japonya ve Avrupa caddelerinde süren müthiş bir kovalamacaya götürür. En hızlı şeritteki bu eğlenceli macerada, McQueen’in Radyatör Kasabası’ndan arkadaşları, hepsi rengarenk yeni arabalar, kötü arabalar ve uluslararası yarışçı rakipler de yer alır.

Arabalar 2 karakterlerinin biyografileri

Şimşek McQueen

2006’dan beri tanıyoruz O’nu, yaşamımızı değiştirdi, alışkanlıklarımız değiştirdi. O gün doğanlar bugün ikinci filmi izlemek için sinemalarda kuyruk olacaklar. İlk filmi izlemeyen yoktur diyelim ve ikinci filme başlarken McQueen ne durumda, aradan geçen yıllarda neler olmuş, bir bakalım.

Şimşek McQueen, World Grand Prix’ye katılmak üzere seçilen (sanırım seçmelerde  Chick Hicks’e karşı yarıştı) 4 kez Piston Kupası sahibi deneyimli bir yarışçıdır, artık büyük bir yıldız olmuştur. Bu yarış için her zamanki sponsoru olan Pas Git’in (Rust-Eze) logosunu değil, Piston Cup logosunu kullanmaktadır. Yarış ekibinde, Mater’dan başka, Fillmore, Guido, Luigi, Sarge McQueen’e eşlik etmektedir.


Finn McMissile

Finn McMissile deneyimli bir İngiliz ajanıdır. Mükemmel çizgiler, büyüleyici bir görünüm ve tatlı dili ile birlikte, gelişmiş manevra yeteneği, zekası ve yollardaki deneyimi, kötü adamların saldırılarını kolayca engellemesini ve akla hayale gelmeyecek çözümler bularak çılgınça kaçışlar yapmasını sağlamaktadır. Finn’in zamana karşı duran çok şık bir tasarımı vardır. Fakat aynı zamanda en dolambaçlı tuzaklardan kurtulabilmek için ön ve arkada gizli kancalar, roketatar, şarapnel etkili manyetik patlayıcılar ve holografik kılık değiştirici gibi acayip gelişmiş alet ve silahlarla da yüklüdür. Uluslararası casusluk alanında kaçın kurrası olduğu herkes tarafından bilinen Finn, World Grand Prix sırasında bir komplonun hazırlandığına inanmaktadır. Bu kompluyu çözmeye çalışırken, çok zekice kılık değiştirmiş ve biraz saf rolü oynayan Amerikan ajanı sandığı Mater’la karşılaşır.

Holley Shiftwell

Holley Shiftwell, İngiliz istihbaratında masabaşı işi yaparken, bir anda kendisini Tokyo’da çaylak bir ajan olarak bulan güzelimizdir. İyi eğitimli, dikkatli bir ajan olarak, ajanın el kitabında yazılan her türlü tuzağı bilir, başka bir deyişle, casusluk kılavuzunda yazılı her türlü tuzağa hazırdır. Gizli kameralar ve kaput altına gizlenmiş roketatarlardan teleskopik olarak uzayan çok amaçlı kol ve holograf gösterici gibi, hayal edilebilmiş en gelişmiş ve casusluk ekipmanıyla donanmıştır.

Holley, akademiden yeni mezun olmuş, kendisini işine tam olarak adamış bir ajandır, ama her çaylak gibi, deneyimleri okulda öğrendikleri ile sınırlıdır. Sahada ise öğrenecek çok şeyi vardır. Finn, uluslararası bu komploda Holley’in desteğine gereksinim duyunca, Holley kendisini, aslında pek de ajana benzetemediği, Holley’in güzelliğinden büyülenmiş halde ortalıkta dolanan, eli ayağı tutmaz haldeki Mater’dan bir randevu koparmaya çalışırken bulur.


Karakter biyografileri devam edecek…


Reklamlar

2 Yorum on “Arabalar 2 karakterlerinin biyografileri, Bölüm 1”

  1. […] Pixarium Arabalar Dünyası Pixar Arabalar, Koleksiyon ve Oyuncak Güncesi İçeriğe atla Ana SayfaHakkımda ← Arabalar 2 karakterlerinin biyografileri, Bölüm 1 […]

  2. esrin dedi ki:

    sacmaaaaaa


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s